بررسی تأثیر سرعت سایت بر سئو

سرعت پایین بارگذاری صفحات سایت نه‌تنها تأثیر منفی بر تجربه کاربر دارد ، بلکه همچنین باعث می‌شود تا سایت شما توسط موتور جستجوی گوگل نیز جریمه شود و تاثیر معکوسی بر سئو سایت خواهد داشت . برای دو سال گذشته ، گوگل از سرعت سایت به‌ عنوان یک عامل تأثیرگذار در رتبه‌بندی سایت یاد می‌کند ، با این‌حال گفته می‌شود که این عامل تأثیری کمتر از 1% بر درخواست‌ها دارد و سایت‌ها باید همچنان کیفیت را مدنظر قرار دارند .

آزمایش تأثیر سرعت سایت بر سئو :

تمرکز گوگل بر سرعت سایت ، پس از انجام آزمایش کاربردپذیری آن در سال 2009 ، مطرح شد . بر اساس این آزمایش‌ها مشخص شد که کاهش سرعت بارگذاری صفحات سایت به میزان 100 تا 400 میلی‌ثانیه ، تأثیر قابل‌ توجه 0.2 تا 0.6 % ، بر تعداد جستجوهایی دارد که هر کاربر انجام می‌دهد ( به‌طور میانگین بیش از چهار یا شش هفته و با توجه به مدت انجام آزمایش‌ها به طول می‌انجامد ) .
همچنین ، اطلاعات به‌دست‌آمده حاکی از آن است که کاربرانی که بیشتر در آزمایش‌ها شرکت داشتند ، جستجوهای به‌مراتب کمتر و کمتری انجام می‌دادند .
کاربرانی که تأخیر 200 میلی‌ثانیه‌ای را تجربه کرده بودند ، از زمان آغاز آزمایش ، 0.44% جستجوهای کمتری در طی سه هفته ابتدایی انجام دادند ، اما در طول سه هفته دوم 0.76% جستجوهای کمتری انجام داده بودند .
حتی زمانی که سرعت سایت به‌ سرعت معمول خود بازمی‌گشت ، زمان زیادی به طول می‌انجامید تا به میزان استفاده قبلی خود بازگردند .

2 پاسخ
 1. احسان
  احسان گفته:

  مطالب به روز و خیلی خوبی دارید امیدوارم همیشه مطالب این چنینی اضافه بشه به سایتتون.کاش راجب بک لینک گرفتن هم یه توضیحی بدید .

  پاسخ
  • محسن سیاح
   محسن سیاح گفته:

   سلام
   ممنون از لطفتون حتما در مقالات بعدی هم به این موضوع پرداخته می شه

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *