تأثیر سرعت سایت بر سئو

سرعت پایین بارگذاری صفحات سایت نه‌تنها تأثیر منفی بر تجربه کاربر دارد ، بلکه همچنین باعث می‌شود تا سایت شما توسط موتور جستجوی گوگل نیز جریمه شود و تاثیر معکوسی بر سئو خواهد داشت
برای دو سال گذشته ، گوگل از سرعت سایت به‌عنوان یک عامل تأثیرگذار در رتبه‌بندی سایت یاد می‌کند ، بااین‌حال گفته می‌شود که این عامل تأثیری کمتر از 1% بر درخواست‌ها دارد و سایت‌ها باید همچنان کیفیت سایت را مدنظر قرار دارند .

آزمایش تأثیر سرعت سایت بر سئو :

تمرکز گوگل بر سرعت سایت ، پس از انجام آزمایش کاربردپذیری آن در سال 2009 ، مطرح شد .
بر اساس این آزمایش‌ها مشخص شد که کاهش سرعت بارگذاری صفحات سایت به میزان 100 تا 400 میلی‌ثانیه ، تأثیر قابل‌توجه 0.2 تا 0.6 % ، بر تعداد جستجوهایی دارد که هر کاربر انجام می‌دهد ( به‌طور میانگین بیش از چهار یا شش هفته و با توجه به مدت انجام آزمایش‌ها به طول می‌انجامد ) .
همچنین ، اطلاعات به‌دست‌آمده حاکی از آن است که کاربرانی که بیشتر در آزمایش‌ها شرکت داشتند ، جستجوهای به‌مراتب کمتر و کمتری انجام می‌دادند .
کاربرانی که تأخیر 200 میلی‌ثانیه‌ای را تجربه کرده بودند ، از زمان آغاز آزمایش ، 0.44% جستجوهای کمتری در طی سه هفته ابتدایی انجام دادند ، اما در طول سه هفته دوم 0.76% جستجوهای کمتری انجام داده بودند .
حتی زمانی که سرعت سایت به‌ سرعت معمول خود بازمی‌گشت ، زمان زیادی به طول می‌انجامید تا به میزان استفاده قبلی خود بازگردند .

پیشنهاد می کنیم این مقاله خواندنی را هم مطالعه کنید  ساخت لينك هاي خارج شونده
2 پاسخ
  1. احسان
    احسان گفته:

    مطالب به روز و خیلی خوبی دارید امیدوارم همیشه مطالب این چنینی اضافه بشه به سایتتون.کاش راجب بک لینک گرفتن هم یه توضیحی بدید .

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *