روش هایی برای انجام OFF-PAGE سئو

تکنیک های سئو off-page : چه چیز هایی را نباید بیخیال شد ؟

برای به دست آوردن وب سایت خود در نتایج جستجوی بالا، به یک استراتژی کامل برای  SEO نیاز دارید. شما نمیتوانید فقط بر روی یک جنبه یا رویکرد برای بهینه سازی جستجو تمرکز کنید. شما باید یک استراتژی جامع که شامل تکنیک های جستجو در صفحه، تکنیکی و خار ج از صفحه است را پیاده سازی کنید.

در ادامه این مقاله تاکتیک های off-page برای سئو شما رو توضیح و بررسی میکنیم تا بهتر بتوانید آنها را اجرایی و مقتدرانه در فهرست جستجو صعود کنید

سئو OFF-page چیست ؟

تمام فعالیت هایی که در خارج از وب سایت شما انجام میگیرد تا باعث بالارفتن رتبه شما در فهرست جستجو شود.  اما بر خلاف مبحث سئو on-page ، سئو off-page  بر روی محتوای داخل سایت یا بهینه شدن سایت شما دخالتی ندارد ، بلکه تمام تکاتیک های خود شما برای جذب کاربر به سایت شما برای افزایش قدرت سایت شما است.

برای توضیح تفاوت بین on-page و off-page سئو:

خزنده های موتور جستجو نشان میدهند که یک وبسایت مهم و ارزشمند است . این به موتورهای جستجو کمک می کند که یک صفحه نتیجه جستجو خوبی دارد ، زیرا نام تجاری و وب سایت معتبر و محبوب هستند.

تکنیک های سئو off-page برای ساخت لینک به وب سایت

ساخت لینک در شبکه های اجتماعی می تواند برای شما موثر باشد . موتور های جستجو لینک هایی به سایت شما مربوط می شود را به عنوان تایید مشاهده میکنند . زیرا این برداشت می شود که سایت شما به اندازه کافی ارزشمند است که توسط شبکه های اجتماعی یا سایت های دیگر مورد تبلیغ قرار گرفته شده و منتشر میشود و سایت شما برای موتور جستجو قابل اعتماد میشود و باعث ارتقا رتبه شما در فهرست جستجو میشود . به همین دلیل ایجاد لینک در شبکه های اجتماعی و سایت های دیگر یکی از مهمترین تکنیک های off-page  سئو است .

به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که تمام لینک ها ارزش یکسان ندارند . برخی از لینک ها تاثیر بیشتری بر موتور های جستجو نسبت به دیگران دارند .

موتور های جستجو با توجه به :

  • لینک سایت شما در سایت ها که خود اهمیت بالاتری برای موتور های جستجو هستند ارزش بیشتری دارند
  • تعداد لینک هایی که از سایت های معتبر نیز که به سایت شما مرتبط میشود نیز دارای اهمت زیادی هستند
  • همچنین سعی کنید محتوای سایت های مهم و سایت های برند را به خود وب سایت خود پیوند دهید .

بنابراین ؛ پس سعی در جذب بک لینک های با کیفیت بر اساس محتوای خوب و تبادل لینک با سایت های قوی رو فراموش نکنید .

برای ارزیابی سئو سایت خود میتوانید از سایت های آنالیزور مانند الکسا استفاده کنید ، الکسا یه سایت ارزیابی برای سنجش یک وب سایت از جمله بک لینک هایی که تبادل شده با سایت شما . رتبه ای که الکسا نشان میدهد میزان فعالیت شما است . برای مثال رتبه گوگل یک است زیرا فعال ترین سایت و معتبرترین سایت است.

برای بررسی سایت و پیدا کردن رتبه الکسا ، از ابزار بررسی اجمالی سایت الکسا استفاده می کنیم .

در ابتدا URL سایت خود را برای پیدا کردن  رتبه جهانی و U.S وارد کنید . و به این صورت می توانید آمار اجمالی از سایت خود داشته باشید و تحلیل لازم را برای بهتر شدن رتبه سایت خود را داشته باشید .

وبلاگ نویس مهمان

یکی از موثرترین تکنیک های off-page سئو ، مشارکت در انجمن ها و وبلاگ ها به عنوان نویسنده و کاربر است . زیرا شما با مشارکت در این موارد می توانید لینک سایت خود را نیز در آن ها منتشر کنید و باعث جذب ترافیک می شود

برای پیاده سازی این تاکتیک ، با پیدا کردن سیت هایی که فرصت های بالقوه به مهمان های وبلاگشان میدهند را شروع کنید . برای پیدا کردن یک لیست از این سایت ها از الکسا استفاده کنید . نشانی اینترنتی 10 تا از رقبای خود را وارد کنید و یک آنالیز کلی از سایتهایی که دریافت می کنید تهیه کنید که مشابه هم باشند . سایت هایی که در این لیست هستند ، سایت هایی با فعالیت بالا هستند که قابلیت ثبت لینک سایت یکی از مواردی است که برای شما در دسترس می گذارند .

و همچنان می توانید روی سایت کلیک کنید تا ارزش و رتبه آن در الکسا را بررسی کنید تا ببینید کدام سایت ارزش بالاتری برای کارکردن دارد  را ارزیابی کنید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *