چرا وقتی صحبت از سئو می شود به یاد گوگل می افتیم

چرا وقتی صحبت از سئو می‌شود ذهن‌ها به موتور جستجوی گوگل معطوف می‌شود ؟

چرا سئو را برای گوگل انجام می دهند ؟

حتی یک وب‌سایت بزرگ هم ‌زمانی که بازدیدکننده نداشته باشد ، سایت بزرگی نیست. این اولین بخش از اطلاعات تخصصی است که مرتبط باسئو (SEO) است که بر اطلاع‌رسانی حضور وب‌سایت شما و متعاقباً محصولات و خدمات شما تأثیرگذار خواهد بود.
seo مخفف عبارت search engine optimization است که search engine به معنای موتور جستجو و optimization به معنای بهینه‌سازی بوده و بنابراین کل این عبارت به معنی بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو می‌باشد.
در این کتاب به معرفی روش‌های سئو برای موتور جستجوی گوگل خواهیم پرداخت اما علت این ‌که با توجه به وجود موتورهای جستجوی زیادی مثل yahoo , bing , yandex و … همیشه وقتی صحبت از سئو می‌شود ذهن‌ها به موتور جستجوی گوگل معطوف می‌شود چیست ؟

سه دلیل برای این پرسش وجود دارد :

1- تعداد جستجو یا بهتر است بگوییم میزان استفاده افراد :

گوگل اولین رتبه استفاده افراد در جستجوهای اینترنتی را به میزان 70% به خود اختصاص داده است و بعدازآن موتور جستجوی bing.com که متعلق به شرکت مایکروسافت است با 20% انجام جستجوهای جهانی در رتبه دوم قرار دارد و موتور جستجوی yahoo.com با 10% میزان جستجوها رتبه سوم را در موتورهای جستجو به خود اختصاص داده است.

2- اصول سئو

اصول سئو در تمامی موتورهای جستجو یکسان می‌باشد یا بهتر است بگوییم موتورهای جستجوی دیگر همیشه به دنبال کپی‌برداری الگوریتم‌های گوگل می‌باشند بنابراین اگر سایت خودمان را بر مبنای موتورهای جستجوی گوگل بهینه کنیم و درصورتی‌که سایتمان به ازای یک کلمه کلیدی خواص در گوگل در نتیجه اول قرار داشته باشد به‌احتمال خیلی زیاد برای موتورهای جستجوی دیگر هم بهینه‌شده و در نتایج اول حضور خواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم این مقاله خواندنی را هم مطالعه کنید  5 روش نا مناسب برای ایجاد لینک : قرض گرفتن ، درخواست کردن ، تهاتر ، رشوه دادن و خرید کردن

3- ابزارهای بهتر برای ارزیابی و بهبود سئو

سومین دلیل ابزاری‌هایی هستند که گوگل برای سئو وب‌سایت‌ها در اختیار مدیران سایت‌ها ( وبمسترها ) قرار می‌دهد ابزارهایی که مدیران سایت‌ها می‌توانند در شناسایی بهترین کلمات کلیدی ، ارزیابی بازخورد فعالیت‌های بهینه‌سازی و …. از آن‌ها کمک بگیرند.

عواملی چون سرعت لود سایت بر سئو تاثیرگذار هستند که توصیه می کنیم این مقاله را بخوانید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *