چرا وقتی صحبت از سئو و بهینه سازی سایت می‌شود ذهن‌ها به موتور جستجوی گوگل معطوف می‌شود ؟

چرا وقتی صحبت از سئو و بهینه سازی سایت می‌شود ذهن‌ها به موتور جستجوی گوگل معطوف می‌شود ؟

حتی یک وب‌ سایت بزرگ هم ‌زمانی که بازدیدکننده نداشته باشد ، سایت بزرگی نیست. این اولین بخش از اطلاعات تخصصی است که مرتبط با سئو وب سایت (SEO) است که بر اطلاع‌ رسانی حضور وب‌ سایت شما و متعاقباً محصولات و خدمات شما تأثیرگذار خواهد بود.

seo مخفف عبارت search engine optimization است که search engine به معنای موتور جستجو و optimization به معنای بهینه‌سازی بوده و بنابراین کل این عبارت به معنی بهینه‌ سازی سایت برای موتورهای جستجو می‌باشد. اما علت این ‌که با توجه به وجود موتورهای جستجوی زیادی مثل yahoo , bing , yandex و … همیشه وقتی صحبت از سئو می‌شود ذهن‌ ها به موتور جستجوی گوگل معطوف می‌شود چیست ؟ سه دلیل برای این پرسش وجود دارد :

1- تعداد جستجو یا بهتر است بگوییم میزان استفاده افراد :

گوگل اولین رتبه استفاده افراد در جستجوهای اینترنتی را به میزان 70% به خود اختصاص داده است و بعد از آن موتور جستجوی bing.com که متعلق به شرکت مایکروسافت است با 20% انجام جستجو های جهانی در رتبه دوم قرار دارد و موتور جستجوی yahoo.com با 10% میزان جستجوها رتبه سوم را در موتورهای جستجو به خود اختصاص داده است. بنابراین طبیعی است که بدلیلی سهم بالای گوگل از جستجو ها سایت خود را مطابق با آن بهینه کنیم .

 

2- اصول سئو و بهینه سازی سایت

اصول سئو در تمامی موتورهای جستجو یکسان می‌باشد یا بهتر است بگوییم موتورهای جستجوی دیگر همیشه به دنبال کپی‌برداری الگوریتم‌های گوگل می‌باشند بنابراین اگر سایت خودمان را بر مبنای موتورهای جستجوی گوگل بهینه کنیم و درصورتی‌که سایتمان به ازای یک کلمه کلیدی خواص در گوگل در نتیجه اول قرار داشته باشد به‌احتمال خیلی زیاد برای موتورهای جستجوی دیگر هم بهینه‌شده و در نتایج اول حضور خواهد داشت.

 

3- ابزارهای بهتر برای ارزیابی و بهبود سئو سایت

سومین دلیل ابزار هایی هستند که گوگل برای سئو و بهینه سازی وب‌ سایت‌ ها در اختیار مدیران سایت‌ها ( وبمستر ها ) قرار می‌دهد . ابزارهایی که مدیران سایت‌ها می‌ توانند در شناسایی بهترین کلمات کلیدی ، ارزیابی بازخورد فعالیت‌های بهینه‌ سازی و …. از آن‌ها کمک بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *