با توجه به تاثیر مستقیم نرخ ارز بر خرید هاست و دامنه های خارجی و افزایش بی سابقه نرخ ارز ،امکان حفظ و ثبات قیمت برای هاست و دامنه وجود ندارد.
قیمت دامنه برپایه دلار بوده و از شرکت هایی مانند godaddy ، google و… تهیه می گردد و هزینه دامنه ها نیز مستقیما توسط تبدیل تومان به دلار است. تنها دامنه های .ir به تومان خریداری شده و سالهاست که قیمت ثابتی دارد.

sorinet

افزایش قیمت دامنه
افزایش قیمت دامنه فشار قابل توجهی را به شرکت های هاستینگ متحمل می سازد و قدرت خرید کاربران برای داشتن دامنه اختصاصی را پایین می آورد. با توجه به اینکه نوسان دلار زیان هایی را به شرکت های هاستینگ وارد نموده اما تغییر قیمت این شرکت ها مدتی پس از ثبات قیمت دلار بوده است. چیزی که در این چند سال ثبات نداشته است و مدام در حال تغییر بوده.
سورینت سعی میکند با تغییر قیمت هاست و دامنه تغییری در قیمت های خود ایجاد نکند اما متاسفانه قیمت دامنه و هاست افزایش پیدا کرده ولی تغییری در قیمت پکیج طراحی سایت و پکیج طراحی فروشگاه اینترنتی و پکیج طراحی سایت پزشکی ایجاد نشده و همچنان می توانید دامنه و هاست را بر روی این پکیج ها به رایگان ثبت نماید. امید بر این است طی هفته های آتی قیمت دامنه و هاست کاهش پیدا کند.

افزایش نرخ ارز و نوسانات آن در سال های اخیر زیان های مخربی به بازار مجازی ایران وارد کرده و تاثیر افزایش قیمت دامنه در ماه ها و سال های آتی باعث کاهش کسب و کارهای اینترنتی و تمایل کمتر کسب و کارهای سنتی به این بازار است.

می خوانم
9 گام برای موفق بودن کسب و کارتان در توییتر