404error

پیغام خطای 404 و ارائه 2 راهکار

روش حل کردن خطای 404

تاکنون همه ی ما هنگام کلیک کردن روی لینک های شکسته با پیغام server not found  یا 404 مواجه شده ایم . این اتفاق زمانی رخ می دهد که صفحه ای پاک شده باشد یا آدرس URL آن را تغییر داده باشید و لینک قبلی به صفحه ی جدید ارجاع داده نشده باشد . اگر صفحه ای را از سایتتان پاک کرده اید و می خواهید رتبه و ترافیک آن صفحه به صفحه جدید هدایت شود ، از ریدایرکت 301 کمک بگیرید و اطمینان حاصل کنید  که موتور های جستجو، ترافیک را به صفحه ی جدیدتان هدایت می کنند . اگر این اقدام را انجام ندهید ، وضعیت سئوی همه ی لینک های شما به خطر افتاده و کاهش رتبه پیدا خواهند کرد

به 2 دلیل این پیغام جز خطوط قرمز سئو شناخته می شود :

  1. شناسایی این لینک ها توسط گوگل و نامعتبر شناختن سایت شما.
  2. بازدیدکننده به سایت شما ارجاع داده می شود ، ولی وارد هیچ صفحه ای نمی شود و پنجره ی سایت شما بسته می شود و باز هم باعث افزایش نرخ خروج (Bounce Rate) میشود . لینک های خراب و معیوب را می توانید در گوگل وبمستر شناسایی کنید که بعدا به آموزش آن خواهیم پرداخت .

برای حل این موضوع 2 راهکار وجود دارد : 1- طراحی و استفاده از صفحه 404 و 2- استفاده از ریدایرکت 301

در صورتی که می خواهید آدرس وب سایت خود را تغییر دهید ، میتوانید از ریدایرکت 301 برای نشان دادن آدرس جدید وب سایت به گوگل و انتقال اعتبار دامنه قبلی به دامنه اصلی استفاده کنید.

طراحی و استفاده از صفحه 404

صفحه 404 صفحه ای است که لینک های معیوب به آن صفحه ارجاع داده می شوند و بهتر است دارای این مشخصات باشد : 1- با متنی اعلام کند که صفحه مورد نظر شما یافت نشد . ولی میتوانید تعدادی از مقالات وب سایت را لیست کنید تا بازدید کننده با کلیک بر روی این لینک ها به صفحات دیگر وب سایت ارجاع داده شود .

ریدایرکت 301

اگر صفحه ای را از سایتتان پاک کرده اید ، از ریدایرکت 301 کمک بگیرید البته این کد برای صفحاتی استفاده می شود که محتوای تقریبا مشابه را در صفحه جدیدی ایجاد کرده اید و میخواهید اعتبار صفحه قدیم را به صفحه جدید انتقال دهید ، اطمینان حاصل کنید که موتور های جستجو ، ترافیک را به صفحه ی جدیدتان هدایت می کنند . در این روش با اضافه کردن کدی در وب سایتتان ، موتور جستجو با مواجه شدن به اخطار 404 بازدیدکننده را به صفحه جدید هدایت می کند .

اگر این افدامات را انجام ندهید ، وضعیت سئوی همه لینک های شما به خطر افتاده ، کاهش رتبه پیدا خواهد کرد

توجه ! در وصرتی که برای صفحات داخلی خطای 404 دریافت می کنید ، هرگز آن ها را به صفحات اصلی ریدایرکت 301 ندهید ؛ بلکه آن ها را به صفحات جدید مشابه ریدایرکت کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *