گرافیک سایت - طراحی وب سایت

ایجاد حس خوب اولیه با طراحی مناسب گرافیک سایت

در هنگام طراحی سایت و تکمیل گرافیک سایت یاز هست سوال های زیر را از خود بپرسید ! پس از اینکه به پرسش‌ ها پاسخ دادید ، باید بدانید به‌ طورکلی ممکن است طراحی فاکتور مهمی نباشد ! و در اغلب اوقات عدم پیچیدگی و سادگی سایت نسبت به کاری که سایت می‌خواهد انجام دهد ارجحیت داشته و نقش مهمی در ایجاد یک حس خوب در بازدیدکننده ایفاء می‌کند .

وب‌سایت شما ، نماینده شما ، فعالیت و فواید شماست ، وقتی مردم برای اولین بار سایتتان را می‌بینند با خود چه فکر می‌کنند ؟

  • آیا این سایت معتبر است ؟
  • آیا قابل‌ اعتماد است ؟
  • آیا این شرکت یک شرکت حرفه‌ ای است ؟
  • آیا این شرکت ماندگار است ؟
  • آیا این سایت به من احساس خوشایندی می‌دهد ؟
  • آیا آنچه می‌خواستم پیداکرده‌ام ؟

 

نکات مهم گرافیک سایت :

استفاده از رنگ‌های مناسب : برای عناصر مهم سایتتان از رنگ‌هایی که جلب‌توجه می‌کنند استفاده کنید اما از رنگ‌های سبک استفاده نکنید چون ممکن است نتیجه معکوس داده و بازدیدکننده از سایت خارج شود . از 2 تا 4 رنگ برای گرافیک سایت و عناصر مارکتینگ استفاده کنید .

فیلم و انیمیشن : استفاده از انیمیشن‌های فلش به این خاطر که بی‌روح به نظر می‌رسند استراتژی مناسبی نیستند . در بیشتر موارد بهتر است از بک‌ گراندهای متحرک و موزیک بک‌ گراند استفاده نکنید و فقط و فقط از انیمیشن و فیلم‌هایی استفاده کنید که به درک بهتر مطالب و اطلاعاتتان کمک می‌کنند .

قسمت‌بندی صفحات : برای جانمایی بخش‌های مختلف سایت از یک ساختار ساده و واضح پیروی کنید و از پراکندگی آن‌ ها به‌شدت اجتناب کنید و به‌ طور کلی از فضاهای خالی و سفید صفحات نترسید.

نوشتار و پاراگراف‌ها : مطمئن شوید که سایتتان خواناست ، از فونت ، اندازه و رنگی استفاده کنید که به‌سادگی قابل‌خواندن باشند ، برای سادگی مرور و تقسیم‌بندی متنتان از عناوین و پاراگراف‌های کوتاه و برای لیست کردن موارد از علائم مخصوص به خود استفاده کنید . اگر سایتتان فارسی است مطمئن شوید مطالب از راست به چپ و از بالا به پایین نوشته می‌شوند ، در بعضی موارد مدیران سایت‌ها به تنظیم شدن متن از راست به چپ اهمیتی نمی‌دهند .

طراحی متن بسیار مهم است و هیچ‌گاه تأثیر متن‌های طولانی را بر بازدیدکنندگانتان فراموش نکنید ، یک طراحی خوب ، قدرت لازم برای متقاعد کردن بازدیدکننده را جهت مطالعه مطالب را دارد اما اگر متنتان مفید نباشد و یا اگر به‌درستی سازمان‌دهی نشده باشد بازدیدکنندگان سایت هیچ‌گاه برای بار دوم به آن متن یا سایت مراجعه نخواهند کرد و درنتیجه شما هیچ شانسی برای ایجاد حس خوب اولیه را نخواهید داشت .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *