چه عواملی باعث کاهش سرعت سایت می‌شود ؟

سرعت سایت یکی از عوامل مهم در رتبه بندی سایت ها به شمار می آید . موارد زیادی بر سرعت لود سایت ها تاثیر دارد . در ادامه به معرفی برخی از این عوامل می پردازیم :

  • کد نویسی اشتباه :

کدهای جاوا اسکریپت در سایت می‌توانند باعث سرعت بارگذاری پایین سایت شوند اما این‌طور نیست که بگوییم اصلاً نیازی به استفاده از کد های اسکریپت نیست ولی باید نسبت به نیاز به حداقل خود برسند. جاوا اسکریپت برای سایت به مانند نمک برای غذاست .

  • تگ‌های تحلیلی:

 تجزیه‌وتحلیل بازدیدهای سایت بسیار ارزشمند است اما تگ‌های تحلیلی مبتنی بر جاوا اسکریپت ، می‌تواند عامل تأثیرگذار منفی برای مدت‌زمان بارگذاری صفحات شود . مثال بارز آن می‌تواند استفاده از تگ گوگل آنالایتیک باشد اما با این‌حال توصیه می‌شود به خاطر این‌که بتوانید سایت و آمار بازدیدها را به‌درستی رصد کنید از این ابزار استفاده کنید . با توجه به این‌ که سایت‌های دیگری هم وجود دارند که این تحلیل‌ها را به روش‌ها و شکل‌های مختلفی ارائه می‌دهند توصیه می‌شود فقط از یک ابزار استفاده نمایید.

  • محتوا با HTML زیاد :

این مورد باعث افزایش حجم اطلاعاتی می‌شود که باید به کاربران انتقال داده شود و همچنین تأثیر قابل‌توجهی بر عملکرد جاوا اسکریپت خواهد داشت . نسبت تکست به html باید حدود 20 درصد باشد . مقادیر کمتر به منزله حجم بالای کدنویسی است و علاوه بر کاهش سرعت سایت در سئو سایت هم تاثیر گذار است .

  • Gzip را فراموش نکنید :

اگر سرور شما در استفاده از فشردگی Gzip برای HTML, CSS و جاوا اسکریپت پیکربندی نشده باشد باعث ارسال اطلاعات فوق‌العاده زیاد به کاربر شده و باعث کندی سرعت بارگذاری می‌شود. فناوری gzip سبب می شود اطلاعات ابتدا در سرور فشرده شده و سپس برای کاربر ارسال شود . و این باعث افزایش بسیار زیاد سرعت لود سایت می شود .

  • تصاویر بهینه‌سازی نشده :

در یک صفحه پر از تصاویر ، کاهش جزئی 5 تا 10% در اندازه فایل برای هر تصویر ، می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی داشته باشد . بهترین روش استفاده از فتوشاپ است تا بتوانید حجم تصاویر را کم کنید. در این خصوص سعی کنید از تعداد تصاویر کمتری در سایت استفاده کنید . همچنین ابعاد اصلی عکس با ابعاد نمایشی آن در سایت یکسان باشد .

 

آیا میدانید سرعت سایت در افزایش سئو چه تاثیری دارد ؟

مقاله : بررسی تاثیر سرعت سایت بر سئو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *